  • F339X143348MII2B0
F339X143348MII2B0
advertisement
Manufacturer No:
F339X143348MII2B0
HK JDW NO:
886-F339X143348MII2B0
Datasheet:
F339X143348MII2B0
Description:
F339X1 0.33μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1kV-DC 480V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F339X143348MII2B0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.472W 26.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm