  • F339X136833KFI2B0
F339X136833KFI2B0
advertisement
Manufacturer No:
F339X136833KFI2B0
HK JDW NO:
886-F339X136833KFI2B0
Datasheet:
F339X136833KFI2B0
Description:
CAP FILM 0.068UF 10% 800VDC RAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F339X136833KFI2B0
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.236W 17.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm