  • EXB-V8V202JV
EXB-V8V202JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-V8V202JV
HK JDW NO:
590-EXB-V8V202JV
Datasheet:
EXB-V8V202JV
Step5Bar-code shipping tag
EXB-V8V202JV
    8
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm