  • EXB-V8V472JV
EXB-V8V472JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-V8V472JV
HK JDW NO:
590-EXB-V8V472JV
Datasheet:
EXB-V8V472JV
Description:
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 1206
Step5Bar-code shipping tag
EXB-V8V472JV
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    8
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
    8
  • Termination
    Concave
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Contacts
  • Number of Elements
    4
  • Power Dissipation
    63mW
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm