  • EXB-A10P103J
EXB-A10P103J
advertisement
Manufacturer No:
EXB-A10P103J
HK JDW NO:
590-EXB-A10P103J
Package:
2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-A10P103J
Description:
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 2512
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EXB-A10P103J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    EXB
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.122W 6.40mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
    Concave
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    50V
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    3.1mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    8
  • Size Code
  • Power Dissipation
    63mW
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm