  • EXB-V4V5R6JV
EXB-V4V5R6JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-V4V5R6JV
HK JDW NO:
590-EXB-V4V5R6JV
Package:
0606, Concave
Datasheet:
EXB-V4V5R6JV
Step5Bar-code shipping tag
EXB-V4V5R6JV
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0606, Concave
  • Number of Pins
    4
  • Supplier Device Package
    0606
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Concave
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    5.6Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Number of Contacts
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    1.6002mm