  • EXB-Q16P101J
EXB-Q16P101J
advertisement
Manufacturer No:
EXB-Q16P101J
HK JDW NO:
590-EXB-Q16P101J
Package:
1506, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-Q16P101J
Description:
Quantity:
In Stock : 6273
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
EXB-Q16P101J
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    EXB
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.063W 3.80mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.025W
  • Number of Contacts
    16
  • Working Voltage
    25V
  • Number of Resistors
    15
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    25mW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm