  • EXB-N8V6R8JX
EXB-N8V6R8JX
advertisement
Manufacturer No:
EXB-N8V6R8JX
HK JDW NO:
590-EXB-N8V6R8JX
Datasheet:
EXB-N8V6R8JX
Description:
Quantity:
In Stock : 8000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
EXB-N8V6R8JX
  • Number of Pins
    8
  • Supplier Device Package
    0804
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    6.8Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Power Per Element
    31mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    2.0066mm