  • EXB-N8V471JX
EXB-N8V471JX
advertisement
Manufacturer No:
EXB-N8V471JX
HK JDW NO:
590-EXB-N8V471JX
Datasheet:
EXB-N8V471JX
Description:
Quantity:
In Stock : 3366
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
EXB-N8V471JX
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Concave
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    50V
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    500μm
  • Depth
    1mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    IEC60115-9
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.031W
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    1
  • Power Per Element
    31mW
  • Element Power Dissipation
    0.031W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm