  • EXB-N8V1R8JX
EXB-N8V1R8JX
advertisement
Manufacturer No:
EXB-N8V1R8JX
HK JDW NO:
590-EXB-N8V1R8JX
Package:
0804, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-N8V1R8JX
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EXB-N8V1R8JX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Supplier Device Package
    0804
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    EXB
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.8Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Contacts
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    31mW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    2.0066mm