  • EXB-A10P560J
EXB-A10P560J
advertisement
Manufacturer No:
EXB-A10P560J
HK JDW NO:
590-EXB-A10P560J
Datasheet:
EXB-A10P560J
Description:
Quantity:
In Stock : 4426
Step5Bar-code shipping tag
EXB-A10P560J
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.122W 6.40mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    56Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Case Code (Metric)
    6431
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Contacts
    8
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm