  • EXB-A10P272J
EXB-A10P272J
advertisement
Manufacturer No:
EXB-A10P272J
HK JDW NO:
590-EXB-A10P272J
Datasheet:
EXB-A10P272J
Description:
Quantity:
In Stock : 3417
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
EXB-A10P272J
  • Number of Pins
    10
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.122W 6.40mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Contacts
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    6.4008mm
  • Width
    3.1mm