  • EXB-38V621JV
EXB-38V621JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-38V621JV
HK JDW NO:
590-EXB-38V621JV
Datasheet:
EXB-38V621JV
Step5Bar-code shipping tag
EXB-38V621JV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    620Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm