  • ETSA120750UD-P6P-SZ
ETSA120750UD-P6P-SZ
advertisement
Manufacturer No:
ETSA120750UD-P6P-SZ
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-ETSA120750UD-P6P-SZ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ETSA120750UD-P6P-SZ
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2015
  • Series
    ETSA-UD (90W)
  • Size / Dimension
    5.88Lx2.46W x 1.32 H 149.4mmx62.4mmx33.5mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    90W
  • Approval Agency
    CE, cULus, GS, PSE
  • Efficiency
    Level V
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    7.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    500mW Max