  • ETSA120330UDC-P6RP-SZ
ETSA120330UDC-P6RP-SZ
advertisement
Manufacturer No:
ETSA120330UDC-P6RP-SZ
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-ETSA120330UDC-P6RP-SZ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ETSA120330UDC-P6RP-SZ
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    ETSA-UD (40W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    2.97Lx1.88W x 1.11 H 75.5mmx47.8mmx28.2mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    40W
  • Approval Agency
    cULus, GS
  • Efficiency
    Level V
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3.3A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    60.2 1.53m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max