  • ETSA090133UDC-P6P-SZ
ETSA090133UDC-P6P-SZ
advertisement
Manufacturer No:
ETSA090133UDC-P6P-SZ
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-ETSA090133UDC-P6P-SZ
Step5Bar-code shipping tag
ETSA090133UDC-P6P-SZ
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    ETSA-UD (12W)
  • Size / Dimension
    2.95Lx1.87W x 1.08 H 75.0mmx47.5mmx27.3mm
  • Power (Watts)
    12W
  • Approval Agency
    CE, cULus, TUVgs
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.33A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    9V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max