  • ETS180067SUDC-P5P-KH
ETS180067SUDC-P5P-KH
advertisement
Manufacturer No:
ETS180067SUDC-P5P-KH
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-ETS180067SUDC-P5P-KH
Step5Bar-code shipping tag
ETS180067SUDC-P5P-KH
  • Input Connector
    IEC 320-C6
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    500mW Max
  • Height
    29.972mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Desktop
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    ETS DESKTOP (12W)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    2.91Lx1.83W x 1.18 H 74.0mmx46.5mmx30.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    12W
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Approval Agency
    CB, CE
  • Efficiency
    Level IV
  • Max Output Current
    670mA
  • Polarity
    Positive
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    18V