  • ESR18EZPJ320
ESR18EZPJ320
advertisement
Manufacturer No:
ESR18EZPJ320
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-ESR18EZPJ320
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ESR18EZPJ320
Description:
ESR Series, Thick Film, 32Ohms, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 14786
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ESR18EZPJ320
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ESR
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    32Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm