  • ESMQ351ELL470ML25S
ESMQ351ELL470ML25S
advertisement
Manufacturer No:
ESMQ351ELL470ML25S
HK JDW NO:
856-ESMQ351ELL470ML25S
Package:
Radial, Can
Description:
SMQ 47μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 325mA 0.630Dia 16.00mm -40°C~85°C Polar 7.493mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 13518
Step5Bar-code shipping tag
ESMQ351ELL470ML25S
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    SMQ
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    325mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    325mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    585mA @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    0.24 %
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    1.043 26.50mm