  • ESMM630VNN332MA20W
ESMM630VNN332MA20W
advertisement
Manufacturer No:
ESMM630VNN332MA20W
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-ESMM630VNN332MA20W
Package:
Radial, Can - Snap-In
Description:
SMM 3300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMM630VNN332MA20W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SMM
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Snap in
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm