  • ESMM421VSN331MR35S
ESMM421VSN331MR35S
advertisement
Manufacturer No:
ESMM421VSN331MR35S
HK JDW NO:
856-ESMM421VSN331MR35S
Description:
SMM 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.98A 1.181Dia 30.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMM421VSN331MR35S
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    SMM
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Snap in
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    420V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.005Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    1.98A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.98A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.8314A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm