  • ESMM350VNN183MA35T
ESMM350VNN183MA35T
advertisement
Manufacturer No:
ESMM350VNN183MA35T
HK JDW NO:
856-ESMM350VNN183MA35T
Package:
Radial, Can - Snap-In
Description:
SMM 18000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMM350VNN183MA35T
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2012
  • Series
    SMM
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    18000μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm