  • ESMH800VSN822MR50S
ESMH800VSN822MR50S
advertisement
Manufacturer No:
ESMH800VSN822MR50S
HK JDW NO:
856-ESMH800VSN822MR50S
Description:
SMH 8200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.181Dia 30.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMH800VSN822MR50S
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    SMH
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    8200μF
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm