  • ESMH6R3VSN223MP30T
ESMH6R3VSN223MP30T
advertisement
Manufacturer No:
ESMH6R3VSN223MP30T
HK JDW NO:
856-ESMH6R3VSN223MP30T
Package:
Radial, Can - Snap-In
Description:
SMH 22000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.06A 0.866Dia 22.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMH6R3VSN223MP30T
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Capacitance
    22000μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    45mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    3.06A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.06A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.3048A @ 100kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.181 30.00mm