  • ESMH3B1VNN221MQ30S
ESMH3B1VNN221MQ30S
advertisement
Manufacturer No:
ESMH3B1VNN221MQ30S
HK JDW NO:
856-ESMH3B1VNN221MQ30S
Description:
SMH 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.38A 1.000Dia 25.40mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMH3B1VNN221MQ30S
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.000Dia 25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    315V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.13Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    1.38A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.38A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.9734A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm