  • ESMH350VNN273MA50T
ESMH350VNN273MA50T
advertisement
Manufacturer No:
ESMH350VNN273MA50T
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-ESMH350VNN273MA50T
Package:
Aluminum
Description:
27mF Capacitor 20% Bulk 6.89A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ESMH350VNN273MA50T
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    27mF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15mOhm
  • Ripple Current
    6.89A
  • Diameter
    35mm
  • Height
    50mm
  • Length
    50mm