  • ERL207K5000FKEB500
ERL207K5000FKEB500
advertisement
Manufacturer No:
ERL207K5000FKEB500
HK JDW NO:
873-ERL207K5000FKEB500
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
7.5kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERL207K5000FKEB500
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W