  • ERC551M6900BHEK500
ERC551M6900BHEK500
advertisement
Manufacturer No:
ERC551M6900BHEK500
HK JDW NO:
873-ERC551M6900BHEK500
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
1.69MOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERC551M6900BHEK500
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.69MOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W