  • EMK316BJ106KD-T
EMK316BJ106KD-T
advertisement
Manufacturer No:
EMK316BJ106KD-T
HK JDW NO:
782-EMK316BJ106KD-T
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
EMK316BJ106KD-T
Description:
M 10μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 7979
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EMK316BJ106KD-T
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Depth
    1.6mm
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm