  • EMK212BJ334KGT
EMK212BJ334KGT
advertisement
Manufacturer No:
EMK212BJ334KGT
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
HK JDW NO:
782-EMK212BJ334KGT
Package:
0805
Datasheet:
Description:
330nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
EMK212BJ334KGT
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm