  • EMK063B7332KP-F
EMK063B7332KP-F
advertisement
Manufacturer No:
EMK063B7332KP-F
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-EMK063B7332KP-F
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
EMK063B7332KP-F
Description:
M 3300pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 5664
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EMK063B7332KP-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    300μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm