  • ELXY350ETD390ME15D
ELXY350ETD390ME15D
advertisement
Manufacturer No:
ELXY350ETD390ME15D
HK JDW NO:
856-ELXY350ETD390ME15D
Description:
LXY 39μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole -55°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
ELXY350ETD390ME15D
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Series
    LXY
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    39μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Polarization
    Polar
  • Length
    15mm