  • ELJ-ND12NKF
ELJ-ND12NKF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-ND12NKF
HK JDW NO:
590-ELJ-ND12NKF
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ELJ-ND12NKF
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-ND12NKF
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ND
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.55mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    535mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    12nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    240mOhm Max
  • Current
    465mA
  • Max DC Current
    535mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.3GHz
  • Q @ Freq
    10 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Q Factor
  • DC Current
    535mA
  • Height
    1.25mm
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm