  • ELC-18E330
ELC-18E330
advertisement
Manufacturer No:
ELC-18E330
HK JDW NO:
590-ELC-18E330
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
ELC-18E330
Step5Bar-code shipping tag
ELC-18E330
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    26mOhm
  • Current
    3A
  • Max DC Current
    4.6A
  • Height
    25.0952mm
  • Height Seated (Max)
    0.984 25.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
  • Series
    18E
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.748Dia 19.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Shielding
    NO
  • Current Rating
    4.6A
  • Inductance
    33μH