  • ELC-10D330E
ELC-10D330E
advertisement
Manufacturer No:
ELC-10D330E
HK JDW NO:
590-ELC-10D330E
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
ELC-10D330E
Step5Bar-code shipping tag
ELC-10D330E
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Surface Mount
    NO
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Core Material
  • Series
    10D
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.512Dia 13.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    2.8A
  • Shielding
    NO
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    0.01MHz
  • DC Resistance (DCR)
    51mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Rated Current-Max
    2.8A
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm