  • EKY-630ELL681ML25S
EKY-630ELL681ML25S
advertisement
Manufacturer No:
EKY-630ELL681ML25S
HK JDW NO:
856-EKY-630ELL681ML25S
Description:
KY 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.6A 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 409
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EKY-630ELL681ML25S
  • Impedance
    25mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.56A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.6A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.043 26.50mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    2.6A