  • EKY-630ELL150ME11D
EKY-630ELL150ME11D
advertisement
Manufacturer No:
EKY-630ELL150ME11D
HK JDW NO:
856-EKY-630ELL150ME11D
Description:
KY 15μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 165mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
EKY-630ELL150ME11D
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2009
  • Series
    KY
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    165mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    880mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    66mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    165mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm