  • EKXJ451ELL180MK20S
EKXJ451ELL180MK20S
advertisement
Manufacturer No:
EKXJ451ELL180MK20S
HK JDW NO:
856-EKXJ451ELL180MK20S
Description:
KXJ 18μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 255mA 0.492Dia 12.50mm -25°C~105°C Polar 5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 1549
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EKXJ451ELL180MK20S
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    18μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    255mA
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    255mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    637.5mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.846 21.50mm