  • EKMW401VSN681MR45S
EKMW401VSN681MR45S
advertisement
Manufacturer No:
EKMW401VSN681MR45S
HK JDW NO:
856-EKMW401VSN681MR45S
Description:
KMW 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.29A 1.181Dia 30.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 158
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EKMW401VSN681MR45S
    Radial, Can - Snap-In
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2016
  • Series
    KMW
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    2.29A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.29A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.2747A @ 50kHz
  • Dissipation Factor
    0.15 %
  • Diameter
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.870 47.50mm