  • EKMH201VNN182MA50W
EKMH201VNN182MA50W
advertisement
Manufacturer No:
EKMH201VNN182MA50W
HK JDW NO:
856-EKMH201VNN182MA50W
Description:
KMH 1800μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.47A 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
EKMH201VNN182MA50W
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    1800μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    138mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    3.47A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.47A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    5.205A @ 100kHz
  • Diameter
    35mm
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm