  • EKMG630ELL220ME11D
EKMG630ELL220ME11D
advertisement
Manufacturer No:
EKMG630ELL220ME11D
HK JDW NO:
856-EKMG630ELL220ME11D
Description:
KMG 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 71mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 2202
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EKMG630ELL220ME11D
    Radial, Can
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    2mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    71mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    71mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    127.8mA @ 100kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm