  • EGXF500ELL681MU20S
EGXF500ELL681MU20S
advertisement
Manufacturer No:
EGXF500ELL681MU20S
HK JDW NO:
856-EGXF500ELL681MU20S
Description:
GXF 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.571Dia 14.50mm -40°C~125°C Polar 7.493mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 461
Step5Bar-code shipping tag
EGXF500ELL681MU20S
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.571Dia 14.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    38mOhm @ 100kHz
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    966mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.846 21.50mm