  • EET-UQ2W181DA
EET-UQ2W181DA
advertisement
Manufacturer No:
EET-UQ2W181DA
HK JDW NO:
590-EET-UQ2W181DA
Description:
180μF Capacitor 20% Bulk 10mm
Step5Bar-code shipping tag
EET-UQ2W181DA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    350V
  • Capacitance
    180μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Test Frequency
    120Hz
  • Dissipation Factor
    15 %
  • Diameter
    30mm