  • EE80152S1-000U-A99
EE80152S1-000U-A99
advertisement
Manufacturer No:
EE80152S1-000U-A99
Manufacturer:
Sunon Fans
HK JDW NO:
736-EE80152S1-000U-A99
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EE80152S1-000U-A99
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Weight
    0.154lb 69.85g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    EE
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    2.38W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.099A
  • Approval Agency
    CE, CUR, TUV, UL
  • Lifetime @ Temp
    35000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3000 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    37.0 CFM (1.04m3/min)
  • Noise
    34.7 dB(A)
  • Voltage Range
    8V~27.6VDC
  • Static Pressure
    0.140 in H2O (34.9 Pa)