  • ECW-U2682JC9
ECW-U2682JC9
advertisement
Manufacturer No:
ECW-U2682JC9
HK JDW NO:
590-ECW-U2682JC9
Package:
1913 (4833 Metric)
Datasheet:
ECW-U2682JC9
Purchasing and Inquiry
ECW-U2682JC9 Overview
A temperature of -55°C~125°C is suitable for operation of the device.
ECW-U2682JC9 Features
ECW-U2682JC9 Applications
There are a lot of Panasonic Electronic Components ECW-U2682JC9 applications of film capacitors.
  • Electronic ballasts
  • Audio/video equipment
  • Industrial and automotive inverters
  • Battery management system
  • Snubbering
  • VCO's
  • Satellite TV
  • IGBT
  • Global positioning systems
  • Blocking
Step5Bar-code shipping tag
ECW-U2682JC9
  • Package / Case
    1913 (4833 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Series
    ECW-U(C)
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.130W 4.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    3.3mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Case Code (Metric)
    4833
  • Height
    1.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm
  • Length
    4.8mm