  • ECW-U2333KC9
ECW-U2333KC9
advertisement
Manufacturer No:
ECW-U2333KC9
HK JDW NO:
590-ECW-U2333KC9
Package:
1913 (4833 Metric)
Datasheet:
ECW-U2333KC9
Purchasing and Inquiry
ECW-U2333KC9 Overview
ECW-U2333KC9 Features
3GOhm insulation resistance
ECW-U2333KC9 Applications
There are a lot of Panasonic Electronic Components ECW-U2333KC9 applications of film capacitors.
  • Lighting
  • Global positioning systems
  • Mobile communications
  • Blocking
  • Audio/video equipment
  • Matching networks
  • Filtering
  • Snubbering
  • Bypassing
  • Switch-mode power supplies
Step5Bar-code shipping tag
ECW-U2333KC9
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Package / Case
    1913 (4833 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Series
    ECW-U(C)
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.130W 4.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    3.3mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Case Code (Metric)
    4833
    FILM CAPACITOR
  • Insulation Resistance
    3GOhm
  • Voltage
    250V
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    4.8mm