  • ECW-F2224RHA
ECW-F2224RHA
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F2224RHA
HK JDW NO:
590-ECW-F2224RHA
Description:
CAP FILM 0.22UF 3% 250VDC RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F2224RHA
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.248W 13.00mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    5125
  • Height
    15.4mm
  • Length
    13mm
  • Width
    6.3mm