  • ECS-HCMPI-0503Q-2R2M-T
ECS-HCMPI-0503Q-2R2M-T
advertisement
Manufacturer No:
ECS-HCMPI-0503Q-2R2M-T
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-HCMPI-0503Q-2R2M-T
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 1115
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-HCMPI-0503Q-2R2M-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current Rating (Amps)
    9.7A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    2.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    14.5mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    9A
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    ECS-HCMPI-0503Q
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.209W 5.50mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±20%