  • ECS-MPI4040R4-1R5-R
ECS-MPI4040R4-1R5-R
advertisement
Manufacturer No:
ECS-MPI4040R4-1R5-R
HK JDW NO:
226-ECS-MPI4040R4-1R5-R
Quantity:
In Stock : 2935
Step5Bar-code shipping tag
ECS-MPI4040R4-1R5-R
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    23mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    6.9A
  • Rated Current-Max
    4.9A
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 20% TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.175Lx0.160W 4.45mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    4.9A