  • ECQ-E4224KF3
ECQ-E4224KF3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E4224KF3
HK JDW NO:
590-ECQ-E4224KF3
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E4224KF3
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.232W 18.50mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Size Code
    7323
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm
  • Length
    18.5mm
  • Width
    5.9mm